izmir balkon camlama sorunları

Cam balkon sorunları, imalat – montaj konularinda ortaya çıkmaktadır. Personelin uzmanlığı belirleyicidir. izmir balkon camlama sorunları servis hizmetlerinin yürütülmesinde ortaya çıkabilmektedir. Atlascambalkon bu sorunların farkında bir firmadır.

cam balkon fiyatları izmir hesaplama

cam balkon fiyatları izmir

izmir balkon camlama sorunları yorumları

1- Üretim Sorunları : Alüminyum, cam aksesuar ve üretim sorunları olarak sıralanabilir. Toplam kalite anlayışı gözetilerek firma davranışı geliştirilmeli ve her adımda kontrol elden bırakılmamalıdır. Sırası ile inceleyecek olursak;

izmir cam balkon şirketleri

izmir cam balkon atölyesi

izmir balkon camlama sorunları alüminyum malzeme

Kullanılan alüminyum profillerin demir karışım oranı yüzdesinin beklenen orandan yüksek olması. Bu durum alüminyum kalitesini düşürmektedir. Cam balkon alüminyum et kalınlığı çok önemlidir. Katlanır camlama kanatlarını taşıyan ve kılavuzluk eden profiller en az 1,8 mm et kalınlığında olmalıdır. Zayıf et kalınlığı profillerin deforme olmasını hızlandıracak ve geri dönüşü olmayan hasarlara sebebiyet verecektir. Cam balkon profillerinin termik katsayısının yüksek olması gerekmektedir. camlama sorunları içerinde alüminyum cam balkon profilleri dikkat edilmesi gereken hususlardandır.

izmir balkon camlama sorunları çözümleri

izmir balkon camlama sorunları nelerdir

izmir balkon camlama sorunları temperli cam                                     

Cam balkon sistemlerinin göz önünde olan ana malzemesi CAM…Katlanır ve sürgülü cam sistemlerinde kullanılan camlar temper işlemi görmüş ürünlerdir. Tamper fırınlarında ki ısı değişiklikleri cam tansiyonunu etkilemekte ve dayanıklılığına direk yansımaktadır. Ayrıca fırınlarda uygulanan temperleme işlemlerinde, camın temperden geçiş zamanının hızı olumlu ve olumsuz etki edebilmektedir. Cam yükseklik sorunları da çok önemlidir. 220 cm yükseklikten yukarı ölçülerin 10 mm yapılması daha faydalıdır. Ancak fiyat rekabeti bu konunun gözardı edilmesine sebep olmaktadır. Yüksek ölçüde ki camların genişliklerinin 60 cm’den az olmaması daha doğrudur. Uzun ve ince camın direnci doğal olarak daha düşük olacaktır. Balkon camlama modelleri için MODELLER kelimesini tıklayabilirsiniz.

cam balkon fiyatları izmir hesapla

cam balkon fiyatları izmir 2018

izmir balkon camlama sorunları aksesuar                                             

 Balkon camlama sistemlerine hareket sağlayan aksesuarların başında rulman tekerlekler gelir. Tekerlekler hareket sağlayan ve en çok baskıya maruz kalan aksesuarlardır. Çelik milli ve gövdeli olması çok önemlidir. Rulmanı sarmalayan aşınmayı engelleyen plastik kaplama orijinal ham madde ile üretilmiş olmalıdır. balkon camlama sorunları dendiğinde akla ilk gelen çalışmayan ve ayarları kaçan tekerleridir. Tabi bu noktada tekerleklerin en az 2 ayda bir pas çözücü ile yağlanmasıdır. Kilit aksesuarları sektörün hızla geliştirmesi gereken en önemli mevzudur. Kanaatimizce daha estetik ve dayanıklı kilit aksesuarları geliştirilmelidir. 

izmir balkon camlama sorunları çözümü

izmir balkon camlama sorunları yorumları

izmir balkon camlama sorunları üretim hattı

Üretim bütün camlama ürünlerinin bir araya toplandığı süreçtir. İmalathanenin temizliği ve düzeni üretim kalitesini etkileyecektir. Raf düzeni ve tezgahların yerleşimi kaliteyi yükseltecektir. Çalışan personelin tecrübesi ve işlerine olan bağlılıkları (moral motivasyonlarının yüksek olması) imalat kalitesine ayrıca katkı sağlayacaktır. Camoda üretim kalitesini görmek için ÜRETİM tıklayınız.

izmir balkon camlama sorunları 2018

izmir balkon camlama sorunları nelerdir

 

 


 

Sosyal Medya Ağlarımız Takip Edin