388 77 90 - 0 553 112 12 11 ÜCRETSİZ KEŞİF HİZMETİ

cam balkon bakımı

cam balkon bakımı onarımı

cam balkon bakımı talepleriniz için firmamızı arayabilirsiniz. Cam balkon onarımı hizmetlerimiz iş planımıza göre yürütülmektedir.

İzmir cam balkon şirketi

İzmir katlanır cam balkon

Cam Balkon Tamiri

Cam balkon tamiri, aksesuar değişimi, kırık camların tamiri ve ayarların yapılması hizmetleri olarak sayabiliriz.

Bornova cam balkon şirketleri

Bornova cam balkoncu şirketi

Cam balkon bakımı dikkatlice yapılmalıdır. Emniyet önlemlerini unutmamak gerekir. Katlanır cam oturumlar katlanır durumda iken silinmelidir. Kış ayları için su tutmayan kimyeviler kullanılabilir. Su tutmaması nedeni ile cam oturumlarda lekeler oluşmamaktadır. Cam balkon temizliği yüksekliği fazla olan balkonlarda kimi tehlikeler içerebilir. Tabure yada sandalyeye çıkarak yapılan temizlik tehlikeye sebep olabilir.

Yüksekliği fazla olan cam balkonlarda şayet tabure yada sandalye üzerine çıkılacaksa yüzde yüz kendinizi sabit bir noktaya emniyete alın. Cam silme aletleriyle pratik ve kolay bir temizlik sağlanabilir. Çekçek diye deyim edilen aletler kullanılabilir. Katlanır cam balkon düzenli temizlik gerektiren yapıya sahiptir. Cam balkon nasıl temizlenir daha çok nasıl temizlenmeli diye düşünülmesi şart olan bir konudur.

Merhaba ,
Her montaj sonrası müşterimize sözlü olarak dile getirdiğimiz, tembihlediğimiz senelik bakım oldukça pratik, ancak göz ardı edilen bir işlemdir.
Katlanır cam balkonunuzun markası herne olursa olsun, senede bir yada iki sefer bakıma ihtiyaç duyar.
Bakımdan kastımız camları silmek değil …  Şimdi gülümsemeyi bırakalım, çünkü çok ciddi bir vaziyettir …
Senelik Bakım yapmazsam ne olur ?
Bakım yapmazsanız teker takımları rulmanları içerisinde bulunan bilyalar paslanmaya başlayabilir, tozdan kitlenip iş görmez olabilir !
Tüm sistemin kalbi bu tekerlerdir !
Kötü ham madde ile üretilmiş ucuz plastik teker takımları konumuz dışındadır ! Bu tekerlerin ömrü bir senesi geçmez ! Ve bağlı bulundukları rulmanlardan dışarı çıkar .
Konumuza dönersek senelik bakımda ;

  • Kanatların tamamı açık vaziyete getirilir .
  • Tekerlerin içerisinde yürüdüğü, kasa profili göz ile kontrol edilir. Eğer ihtiyaç duyulan ise elektrikli süpürge yardımı ile kir alınır. Kir yoğunsa , kasa içi su ile yıkanır. Yürümeye mani kir su tahliyesinden dışarı atılır. Su tahliye kanallarının tıkanmadığından emin olunuz ! Kasa içinin kuruması baklenir.
  • Kasa içleri temizlendikten sonra , her yapı markette bulunabilecek pas sökücü destekli temizleyici ve yağlayıcı siprey kullanılarak tekerler temizlenir. Aşağıdaki resimde gösterilen rulman üzerlerine sıkılması ehemmiyetlidir. Alttaki ve üstteki tüm tekerlere sıkıp kanadı ürüne uygun şekilde rayına yerleştirin. Kanadı ileri geri oynatarak rulman içerisindeki kirin akmasına yardımcı olun. İhtiyaç duyulan ise kullandığınız temizleme yağını tekrar sıkın !  Tüm kanatlara uygulayın .