Apartmanda cam balkon yasak mı

Apartmanda cam balkon yasak mı

Bir çok apartmanada balkonlar yapım aşamasında açık alan olarak planlanmaktadır. Apartmanda cam balkon yasak mı sorusuna cevap olarak; Yapıya sonrasında ilave edilen dış cephe uygulamaları ve teras kapatma işlemleri onay ve izine tabi olabilmektedir. Bina dış cephesi ile uyum arandığından apartman yönteminden onay alınması gerekmektedir. Cam Balkon komşu rızası gereken bir işlem olup çok katlı partmanlarda ortak onay gerekebilmektedir.

Apartmanda katlanır cam balkon yasak mı

Apartman Balkonlarını Cam Balkonla Kaptmak Yasal Mı

Yeni tip bina apartmanlarda dış cephe bir bütünlük sağladığından apartman yöntemi izin vermeyebilir. Bu durumlarda yönetim düm daire sahiplerinin onayı ve izni ile cam balkon yaptırmanıza olanak sağlayabilir. Bina dış cephesinin bütünlüğünü ve estetik görünümü bozacağından izin verilmemesi durumunda sorunlar yaşayabilirsiniz. Açık olan balkonların cam balkon ile kapatılarak odaya çevrilmesi dış görünümde bozulma yaratacağından projeye aykırılık çerçevesinde değerlendirilebilmektedir.

Apartmanda Katlanır Cam Balkon Yasak mı?

Yaptırmayı düşündüğünüz cam balkon sisteminin sürgülü sistemi giyotin cam veya katlanır cam balkon olması herhangi bir fark getirmeyecektir. Komple açılır dahi olsa da yaşam alanı apartmanlarda diğer daire sahipleri, komşularınızın onayı gerekebilmektedir. Cam balkon birlikte balkon tadilatları çinde izin gerekmektedir.

Balkonların kapatılması Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 19. maddesi gereği 4/5 çoğunlukla mümkün ise de bu durum balkonun kapalı alan haline getirilmesine ilişkin olup, odalarla balkon arasındaki duvarın yıkılıp kullanılması mimari proje değişikliği gerektirir ve ancak kat maliklerinin oybirliğiyle verecekleri kararla mümkün olduğu

Cam Balkon Yaptırmak Yasal Mı

Cam Balkon Yaptırmak Yasal Mı

Müstakil binalarda cam balkon yaptırmak yasak değil yasaldır. Yargıtayın cam balkon ve balkon kapatama konsunda bir çok kararı bulunmaktadır. Komşularınıdan noter ile onay alınması halinde herhangi bir yasal sorun yaşanmamaktadır. Bir çok apartmanda belirli renklerde cam balkon izni karara bağlanmış olup farklı renklere izin verilmemektedir. Bunun içinde cam balkon yaptırmadan önce yönetimden bilgi almanız gerekmektedir.

Apartmanda cam balkon yasak mı sorusuna bir çok farklı yanıt bulabilirsiniz. Sistemi yaptırmak istediğiniz apartmanın özellikleri daha belirleyici olmaktadır. Atlas cam balkon firmamıza ulaşarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz firma uzmanımızdan yerinizde ücretsiz keşif hizmeti alabilirsiniz.

Atlas Cam Balkon cam balkon 0 Yorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.