İskan Alınmadan Cam Balkon Yapılır Mı

iskan alınmadan cam balkon yapılır mı

Apartman ve binalarda cam balkon yaptırmak yasak değildir. İskan alınmadan cam balkon yapılır mı? Balkonu pimapen ile kapatsam yasal mı? cam balkon için ruhsat almak zorunlu mudur? gibi sorular sıklıkla cevap aranan sorulardır.

Balkon gömme balkon değilse, balkonun taban alanı artmıyorsa ve yapıdaki taşıyıcı unsurlar ve çekme mesafelerinde bir etkileme yoksa yasalara aykırı bir durum oluşmamamaktadır. Yasaya göre yapıda belediyecelerde hazırlanmış imar yönetmeliklerinde belirtilen taşıyıcı unsurların tadilat işlemi ile etkilenmemesi durumunda ruhsata tabi olmadığı belirtmektedir.

izin alınmadan cam balkon yapılır mı

İzin Alınmadan Cam Balkon Yapılır mı?

Apartman dairelerinde balkon kısımları genelde depo alanı olarak projelendirildiği için sonrasında cam balkon ile kapatman komşularınızın rızasına tabi olabilmektedir. Bir çok apartman yönetiminde belirli renk ve profillerdeki tek tip cam balkonlar için izin alınmış olup kimi apartman ve daireler de izin verilmemektedir. Bina dış görüntüsünü olumsuz etkileyeceği ve estetik yapıyı bozacağı için kimi yerlerde izin verilmemekte olup müstakil binalarda izine gerek bulunmamaktadır.

Katlanır cam balkonlar, sürgülü sistemleri pergola sistemleri, giyotin cam, pimapen uygulamaları ve tüm teras kapatma sistemleri benzer nitelikli ürünler olup ortak yaşam alanlarında izne tabi olabilmektedir. Lütfen ciddi bir mağduriyet yaşamadan önce resmi yerlerden bilgi alınız.

iskansız binada cam balkon

İskansız Binada Cam Balkon

İskan alınmadan cam balkon yapılır mı sorusuna kesin net bir cevap vermek kolay değildir. Bunun için belirleyeceği net kararlar bulunmamaktadır. İskan binanın genel bir sorunu olup cam balkondan önce bir çok farklı engeli beraberinde getirebilir. Yani iskan yoksa sadece sizin dairenizi değil tüm apartmanı ilgilendiren genel bir sorundur. Bu nedenle iskan alınmadan cam balkon sistemi yaptırıp yaptırmamak komşu rızaları ile imza altına alınarak, ek yer oluşturmadan ve taşıyıcı sistemlere zarar vermeden mümkündür.

Yine de bulunduğunuz belediye birimlerinden iskan alınmadan cam balkon yapılır mı konusu için ilgili daha detaylı ve net bilgiler alabilirsiniz. Bulunduğunuz binada sizden önce cam balkon yaptıran biri varsa emsal teşkil edebilir yada izlediği prosedür hakkında bilgi alabilirsiniz. Firmamız Atlas cam balkon uzmanlarından da yerinde ücretsiz keşif desteği isteyebilir ve daha geniş bilgi almış olursunuz.

Atlas Cam Balkon cam balkon 0 Yorum

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.