Hem yaşamsal konut alanlarının teras kısımlarında hemde ticari bir çok mekanda Pergola sistemleri kullanılmaktadır. Açık alanların üst kısımlarının kapatılması sayesinde gölgelik alan kullanımı sağladığı gibi 4 tarafının ek olarak kapatılması ile 4 mevsim kullanım imkanı sağlamaktadır. Alüminyum malzemelerden üretilmiş pergola sistemleri çok daha uzun süreli kullanım sağlaması ve dayanıklı olması nedeni ile en çok tercih edilen modellerdir. Işıklı ve ışıksız çeşitleri olup motorlu, kumandalı sistemler sıkça tercih edilmektedir.

Pergola Nerelerde Kullanılır?

Konutlarda teras alanı büyük olan ve gölgelik isteyen yerlerde pergola son yıllarda en ideal seçimdir. Güneşli saatlerde komple kapatabileceğiniz gibi akşam saatlerinde komple üst kısmı açabilir ve konforlu bir kullanış elde edersiniz. Teraslarınıza ayrıca kaliteli bir görünüm sağlar.

Ticari mekanlarda ise restoran ve cafeler ilk öne çıkan yerlerdir. Neredeyse ön açık alanı her işletmede görmek mümkündür. Atıl yada kullanılmayan ön veya arka alanlar pergola sistemleri sayesinde son erece kullanışlı duruma getirilebilmektedir. Pergola sistemlerinin 4 tarafına ister katlanır cam balkon, sürgülü cam balkon yada giyotin cam balkon sistemleri entegre edebilirsiniz. Atlas cam balkon firmamız pergola sistemleri ile birlikte tüm diğer ek ürünler içinde imalattan çözümler sağlamaktadır.

Teraslar, Verandalar, Cafeler, Restoranlar, Pastaneler ve Çay bahçeleri ve daha bir çok mekan ve alan için %100 uyum sağlar.

 

Işıklı Pergola Sistemleri

Işıksız sistemler tercih edebileceğiniz gibi ışıklı pergola sistemleri de yaptırabilirsiniz. Ekonomik yöntem ışıksız sistemlere göre az bir fiyat farkı olsa da kalite ve görünüm açısından ekstra katkı sağlamaktadır. Tente üzerine belirli aralıklarla led ışıklandırma veya farklı modellerde aydınlatma seçenekleri sağlanabilmektedir. Tüm ışıkların açılması ile özellikle akşam saatlerinde mekana farklılık katar ve ilgi çeker. Işıklı pergola sistemleri için hemen şimdi bizlere ulaşabilir ve fiyat alabilirsiniz.

Pergola Sistemini Avantajları

Ticari işyerleri için hem mekana hemde müşterilerinizin kullanımı işçin oldukça fayda sağlayacaktır. Evlerde konutlarda ise konfor bakımından son derece etkili çözümler sağlayacaktır.

  • Mekana zenginlik ve kalite katar
  • Otomatik açılır kapanır sistemi sayesinde pratik kullanım sağlar,
  • Bakım ve temizliği oldukça kolaydır.
  • Uzun ömürlüdür kolay arıza yapmamaktadır.

Atlas cam balkon firmamız pergola sistemleri için İstanbul Anadolu yakası ve Avrupa yakası tüm ilçe ve semtlerinde her gün sizlere ücretsiz keşif hizmetleri vermektedir.